Competition
KNVB Beker Women 2019/2020
Netherlands
Games
Group Stage | |||||||||
Sat | 31.Aug.2019 - 10:45 | Be Quick '28 II | 1-4 | Eldenia | Group 14 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:00 | Hercules | 0-7 | Saestum | Group 16 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:00 | RCL | 5-4 | Klarenbeek | Group 20 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | Be Quick '28 | 13-0 | De Weide | Group 11 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | Monster | 0-7 | ACV | Group 11 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | DTS Ede | 9-0 | Winsum | Group 12 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | ASC '62 | 0-4 | Wartburgia II | Group 13 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | DSS | 4-0 | CSW | Group 19 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | Berkum | 2-2 | Wartburgia | Group 19 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | SSS | 2-1 | RVVH II | Group 21 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | IJzendijke | 3-6 | Barendrecht | Group 21 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 13:30 | Rijnvogels | 8-1 | HZVV | Group 22 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:00 | Sporting '70 | 1-3 | Stiens | Group 12 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:00 | AZSV | 4-6 | Oranje Nassau | Group 15 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:00 | 't Gooi | 3-1 | Knickerbockers | Group 15 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:00 | Heerenveense Boys | 8-2 | Vitesse '63 | Group 16 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:15 | Berkel | 0-7 | RVVH | Group 14 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 14:15 | Saestum II | 3-0 | DZC '68 | Group 17 | Gam1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 16:00 | Blauw Geel '55 | 2-3 | Woezik | Group 17 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 09:30 | Hontenisse | 2-2 | DSE | Group 9 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 10:00 | SEP | 5-0 | Buitenveldert II | Group 9 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 10:30 | De Blokkers | 0-1 | Winkel | Group 6 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 11:00 | Eindhoven | 7-1 | Prinses Irene | Group 4 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 11:30 | DVC '26 | 0-5 | Trekvogels | Group 2 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:00 | Fortuna '54 | 1-0 | Bekkerveld | Group 7 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 12:00 | SDO | 1-5 | Eindhoven II | Group 8 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Velsen | 2-2 | UDI '19 | Group 4 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Victoria Boys | 3-1 | VDZ | Group 5 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:00 | Maarssen | 1-0 | Eldenia II | Group 5 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:30 | Bavel | 2-0 | OVV ’67 | Group 1 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:30 | Kunde | 2-1 | Orion | Group 2 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:30 | Antibarbari | 1-5 | Buitenveldert | Group 6 | Gam1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 13:30 | RKSV Nuenen | 6-0 | SSS '18 | Group 8 | Gam1 | |||
Mon | 02.Sep.2019 - 19:00 | Sparta / JVOZ | 5-2 | Ter Leede II | Group 20 | Gam1 | |||
Tue | 03.Sep.2019 - 19:00 | Nooit Gedacht | 7-1 | HVCH | Group 10 | Gam1 | |||
Wed | 04.Sep.2019 - 19:00 | Berghuizen | 2-5 | Witkampers | Group 3 | Gam1 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 11:00 | RVVH II | 3-3 | IJzendijke | Group 21 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 11:15 | Barendrecht | 0-1 | SSS | Group 21 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 11:30 | Oranje Nassau II | 1-5 | Rijnvogels | Group 22 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 11:45 | Ter Leede | 7-1 | Sint Annaparochie | Group 18 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 12:00 | Saestum | 7-0 | Heerenveense Boys | Group 16 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 12:15 | Wartburgia | 5-2 | DSS | Group 19 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 13:00 | Klarenbeek | 2-6 | Sparta / JVOZ | Group 20 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 13:30 | IJFC | 5-1 | ASC '62 | Group 13 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 13:30 | RVVH | 6-0 | Be Quick '28 II | Group 14 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 13:30 | Vitesse '63 | 0-2 | Hercules | Group 16 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 13:30 | CSW | 1-4 | Berkum | Group 19 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | ACV | 1-1 | Be Quick '28 | Group 11 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | De Weide | 0-5 | Monster | Group 11 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | Stiens | 0-2 | DTS Ede | Group 12 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | Winsum | 2-1 | Sporting '70 | Group 12 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | Oranje Nassau | 4-1 | 't Gooi | Group 15 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:00 | Knickerbockers | 1-3 | AZSV | Group 15 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 14:15 | Ter Leede II | 0-7 | RCL | Group 20 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 15:15 | DZC '68 | 1-6 | Blauw Geel '55 | Group 17 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 16:00 | Eldenia | 1-1 | Berkel | Group 14 | Gam2 | |||
Sat | 07.Sep.2019 - 16:00 | Woezik | 1-4 | Saestum II | Group 17 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:00 | UDI '19 | 3-2 | Eindhoven | Group 4 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:00 | Bekkerveld | 1-1 | Someren / NWC | Group 7 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:30 | Eldenia II | 3-4 | Victoria Boys | Group 5 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:30 | Winkel | 5-0 | Antibarbari | Group 6 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:30 | Buitenveldert II | 0-4 | Hontenisse | Group 9 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:30 | HVCH | 3-5 | De Tukkers | Group 10 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 10:45 | Prinses Irene | 3-3 | Velsen | Group 4 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 11:00 | Orion | 1-0 | DVC '26 | Group 2 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 11:15 | Eindhoven II | 3-1 | RKSV Nuenen | Group 8 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 11:15 | SSS '18 | 1-4 | SDO | Group 8 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 11:30 | Rigtersbleek | 1-5 | Berghuizen | Group 3 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 12:00 | DSE | 1-2 | SEP | Group 9 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | OVV ’67 | 4-0 | RKDEO | Group 1 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | VDZ | 2-5 | Maarssen | Group 5 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:00 | Buitenveldert | 0-1 | De Blokkers | Group 6 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:30 | 't Zand | 1-1 | Bavel | Group 1 | Gam2 | |||
Sun | 08.Sep.2019 - 13:30 | Trekvogels | 10-0 | Kunde | Group 2 | Gam2 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 10:45 | Be Quick '28 II | 1-3 | Berkel | Group 14 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 11:00 | IJFC | 4-4 | Wartburgia II | Group 13 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 11:00 | RVVH II | 0-5 | Barendrecht | Group 21 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 11:30 | Blauw Geel '55 | 3-3 | Saestum II | Group 17 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:00 | Hercules | 2-4 | Heerenveense Boys | Group 16 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:00 | Klarenbeek | 2-3 | Ter Leede II | Group 20 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | Monster | 2-5 | Be Quick '28 | Group 11 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | Winsum | 1-6 | Stiens | Group 12 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | RVVH | 3-0 | Eldenia | Group 14 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | Vitesse '63 | 0-8 | Saestum | Group 16 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | Sparta / JVOZ | 4-1 | RCL | Group 20 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | CSW | 1-10 | Wartburgia | Group 19 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | Berkum | 3-3 | DSS | Group 19 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:30 | IJzendijke | 0-6 | SSS | Group 21 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | De Weide | 0-2 | ACV | Group 11 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | Sporting '70 | 0-9 | DTS Ede | Group 12 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | Knickerbockers | 0-2 | Oranje Nassau | Group 15 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | AZSV | 3-1 | 't Gooi | Group 15 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | Sint Annaparochie | 1-7 | Reiger Boys | Group 18 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 14:00 | HZVV | 1-4 | Oranje Nassau II | Group 22 | Gam3 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 16:00 | DZC '68 | 1-3 | Woezik | Group 17 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:00 | Hontenisse | 5-6 | SEP | Group 9 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:00 | De Tukkers | 2-3 | Nooit Gedacht | Group 10 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:30 | Orion | 1-3 | Trekvogels | Group 2 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:30 | Eldenia II | 1-3 | VDZ | Group 5 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:30 | Winkel | 1-1 | Buitenveldert | Group 6 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:30 | Buitenveldert II | 1-5 | DSE | Group 9 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 10:45 | Prinses Irene | 2-5 | UDI '19 | Group 4 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 11:00 | Someren / NWC | 2-3 | Fortuna '54 | Group 7 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 11:15 | SSS '18 | 0-1 | Eindhoven II | Group 8 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 11:30 | DVC '26 | 2-1 | Kunde | Group 2 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 11:30 | Rigtersbleek | 2-2 | Witkampers | Group 3 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 12:00 | SDO | 1-6 | RKSV Nuenen | Group 8 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | RKDEO | 2-0 | Bavel | Group 1 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Velsen | 1-7 | Eindhoven | Group 4 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | Victoria Boys | 2-5 | Maarssen | Group 5 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:00 | OVV ’67 | 0-5 | 't Zand | Group 1 | Gam3 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 13:30 | Antibarbari | 4-1 | De Blokkers | Group 6 | Gam3 | |||
Tue | 17.Sep.2019 - 19:00 | Reiger Boys | 0-7 | Ter Leede | Group 18 | Gam1 | |||
Thu | 03.Oct.2019 - 19:00 | RKDEO | 0-2 | 't Zand | Group 1 | Gam1 | |||
1st Round | |||||||||
Thu | 17.Oct.2019 - 19:00 | Eindhoven II | 1-9 | Eindhoven | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 11:00 | Winkel | 0-5 | Reiger Boys | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 13:00 | Eldenia | 2-1 | AZSV | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 13:00 | Maarssen | 1-2 | Oranje Nassau | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 13:30 | Hontenisse | 1-4 | RVVH | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 13:30 | Saestum | 12-3 | Orion | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 14:00 | Stiens | 2-1 | Heerenveense Boys | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 14:30 | SEP | 0-8 | Be Quick '28 | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 14:45 | Wartburgia II | 2-0 | Rijnvogels | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Ter Leede | 10-0 | UDI '19 | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | RKSV Nuenen | 2-1 | RCL | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Oranje Nassau II | Fortuna '54 | ||||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | ACV | Woezik | ||||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Barendrecht | 1-0 | Trekvogels | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Saestum II | 8-0 | Witkampers | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | IJFC | 2-0 | Bavel | |||||
Sat | 19.Oct.2019 - 18:15 | Sparta / JVOZ | 3-5 | Berkum | |||||
Sun | 20.Oct.2019 - 11:00 | Nooit Gedacht | 5-2 | Someren / NWC | |||||
Sun | 20.Oct.2019 - 13:00 | De Tukkers | Buitenveldert | ||||||
Sun | 20.Oct.2019 - 13:30 | 't Zand | 0-1 | Berghuizen | |||||
Tue | 12.Nov.2019 - 19:00 | Victoria Boys | 1-5 | DTS Ede | |||||
Tue | 26.Nov.2019 - 20:00 | SSS |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(3-4) | Wartburgia | |||||
2nd Round | |||||||||
Sat | 14.Dec.2019 - 11:45 | Ter Leede | 3-0 | Reiger Boys | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 12:00 | Saestum |
0-0 e.t.(1-1) p.g.(4-5) | Eindhoven | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 13:00 | Berghuizen | 4-2 | IJFC | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 13:15 | Berkum | 3-2 | Wartburgia | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 13:30 | RVVH | 3-0 | Oranje Nassau II | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 14:00 | Eldenia | 0-3 | Nooit Gedacht | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 14:00 | Stiens | 0-5 | DTS Ede | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 14:15 | Saestum II | 1-3 | Oranje Nassau | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 14:45 | Wartburgia II | 4-6 | Barendrecht | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | Be Quick '28 | 3-1 | RKSV Nuenen | |||||
Sat | 14.Dec.2019 - 16:00 | De Tukkers | 0-3 | ACV | |||||
Intermediate Round | |||||||||
Sat | 18.Jan.2020 - 13:00 | Eindhoven | 3-1 | RVVH | |||||
Mon | 20.Jan.2020 - 18:00 | Oranje Nassau | 1-0 | ACV | |||||
Sat | 25.Jan.2020 - 14:00 | DTS Ede | 4-1 | Berkum | |||||
8th Finals | |||||||||
Fri | 31.Jan.2020 - 18:00 | Be Quick '28 | 1-3 | Ajax | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 11:45 | Ter Leede | 4-1 | Excelsior | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 13:00 | Eindhoven | 1-6 | PSV | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 14:00 | Oranje Nassau | 0-8 | Heerenveen | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 14:00 | DTS Ede | 2-3 | Alkmaar | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 15:00 | Nooit Gedacht | 0-12 | Twente | |||||
Sat | 01.Feb.2020 - 16:30 | Barendrecht | 0-7 | PEC Zwolle | |||||
Sun | 02.Feb.2020 - 13:00 | Berghuizen | 0-9 | ADO Den Haag | |||||
Quarter-finals | |||||||||
Fri | 13.Mar.2020 - 18:30 | Alkmaar | PSV | ||||||
Fri | 13.Mar.2020 - 18:30 | Heerenveen | Twente | ||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 12:00 | ADO Den Haag | Ter Leede | ||||||
Sat | 14.Mar.2020 - 16:00 | Ajax | PEC Zwolle |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
KNVB Beker Women - 2019/2020
- 96% 155 / 162 Games
- Home team wins 36.77%
- Draws 9.03%
- Away team wins 54.19%
- Over 1.5 92.9%
- Over 2.5 83.23%
- Over 3.5 73.55%
- Goals 819
- Goals /match 5.28
- Goals /match home 2.3
- Goals /match away 2.98
- Both teams score 61.94%
- Goals after 80' 0%
No tv schedule yet for US
(change)